Pro Vaše dioptrické brýle máme v nabídce plastové tvrzené čočky, od základních čoček s indexem lomu 1,5 vhodných pro dioptrické brýle s nižší hodnotou korekce až po čočky samozabarvovací nebo eliminující modré světlo, čočky BLUE Protect.

Veškeré námi dodávané čočky jsou značkové a výhradně od českých dodavatelů. Ceny uvedených čoček jsou za pár a v popisu obsahuji rovněž rozsah požadovaných dioptrií. Čočky prosím specifikujte po zvolení obruby ve formulářovém poli Tloušťky a povrchy čoček.

Plastové tvrzené brýlové čočky s indexem lomu 1,5

Čiré plastové čočky s indexem lomu 1,5 doporučujeme pro dioptrie v rozsahu od =2,00 do +2,00 D, cylindr od =2 do +2,00.


Základní čočky zdarma

Tvrzené 1,5 bez povrchových úpray

Základní tvrzené plastové čočky s indexem lomu 1,5 vhodné hlavně pro brýle s nízkou hodnotou dioptrie. Bez povrchových úprav, odlesky na povrchu čočky můžou vyvolat nežádoucí účinky u citlivějších osob (únava a pálení očí, bolest hlavy). Nižší estetické vlastnosti – odlesky ruší při pohledu do očí, při focení.

Cena za obě 0 Kč


Čočky s antireflexem

Tvrzené 1,5 s antireflexem

Vynikající optické vlastnosti, vysoký UV filtr a perfektní mechanická odolnost proti rozbití. Antireflexní vrstvy umožňují maximální prostupnost světla a odstraní nežádoucí odrazy a odlesky na přední i zadní ploše čoček.
Zvyšují ostrost a kvalitu vidění, při delším nošení brýlí chrání před únavou očí.

Cena za obě 490 Kč


Čočky se superhydro

Tvrzené 1,5 se super hydro

Absolutně hladká superhydrofobní vrstva zabraňuje kapkám vody udržet se na povrchu čoček a zajišťuje jejich snadné čištění - nejlepší antireflex. Snadno se čistí, neulpívají nečistoty, odpuzují prach a vodu, zvyšují estetickou hodnotu brýlí.


Cena za obě 890 Kč


Plastové tvrzené brýlové čočky s indexem lomu 1,6

Čiré čočky plastové ztenčené a odlehčené s vyšším indexem lomu 1,6 pro korekce v rozsahu od =6,00 do +6,00 D, cylindr od =2 do +2,00.


ztenčené 1.6 čočky s antireflexem

Ztenčené 1,6 s antireflexem

Ztenčené čočky s indexem lomu 1,6 s antireflexní vrstvou vhodné hlavně pro brýle s vyšší hodnotou dioptrie.


Cena za obě 1090 Kč


ztenčené 1.6 čočky se superhydro

Ztenčené 1,6 se super hydro

Ztenčená čočka s indexem lomu 1,6 se superhydrofobní vrstvou - nejlepší antireflex.


Cena za obě 1590 Kč


Speciální brýlové čočky

ztenčené 1.6 čočky s antireflexem

TRILOGY 1,53 s antireflexem

Nerozbitná skla - doživotní záruka na prasknutí čoček, vyrobeny z ultralehkého materiálu, ideální volba pro vrtané, dětské a sportovní brýle, 100% ochrana proti UV záření a odolnost proti chemikáliím.
Čiré čočky Trilogy 1,53 jsou k dispozici v rozsahu od =6,00 do +6,00 D, cylindr od =2 do +2,00 a zároveň do součtu +-6,00.


Cena za obě 1890 Kč


Samozabarvovací čočky

Samozabarvovací tvrzené brýlové čočky s indexem lomu 1,5

Čočky s indexem lomu 1,5 a antireflexem jsou v místnosti téměř čiré a venku se zabarvují podle intenzity slunečního záření. Čočka má zbytkovou barvu 11%, nikdy není úplně čirá, barvitelnost do 80%, šedé nebo hnědé provedení.
Samozabarvovací plastové čočky s indexem lomu 1,5 jsou k dispozici v rozsahu od =4,00 do +4,00 D, cylindr od =2 do +2,00 a zároveň do součtu +-4,00.


Cena za obě 1790 Kč


Brýlové čočky BLUE Protect

Brýlové čočky 1,5 BLUE Protect

Čočky BLUE Protect mají speciální povrchovou antireflexní úpravu a spolehlivě tak ochrání Vaše oči před modrým světlem, které vyzařují všechny obrazovky, monitory, tablety a chytré telefony. Jsou určené hlavně osobám, které tráví spoustu času prací na počítači.
Čočky s vrstvou BLUE Protect ochrání zrak před únavou a pálením očí a také sníží riziko vzniku makulární degenerace v pozdějším věku. Tyto čočky dodáváme rovněž i v nedioptrickém provedení pro osoby, které brýle běžně nenosí. V tomto případě mají brýlové čočky především ochrannou funkci.
Čiré plastové čočky BLUE Protect jsou k dispozici v rozsahu od =6,00 do +6,00 D, cylindr od =2 do +2,00 a zároveň do součtu +-6,00.


Cena za obě 1990 Kč

jak nakupovat brýle

Jak nakupovat brýle v naší on-line optice?

Nakupování v našem obchodě 123bryle.cz je snadné. Pokud chcete brýle jako módní doplněk, pak stačí vybrat brýlovou obrubu a objednat. V případě, že požadujete dioptrické brýlové čočky, k nákupu budete potřebovat údaje z Vašeho předpisu a hodnotu PD


stranice bryli

Jak si vybrat vhodné brýle?

Nejjednodušším způsobem jak si u nás vhodnou brýlovou obrubu vybrat, je použití stejných nebo podobných parametrů (rozměrů), které najdete na stranici Vaší současné obruby. Pokud si obruby vybíráte poprvé nebo nejste spokojeni s tvarem Vašich stávajících obrouček, připravili jsme pro Vás několik rad, jak si vhodné brýlové obruby vybrat.

Další